Jak zadbać o bramę garażową

Jak zadbać o bramę garażową

Jak zadbać o bramę garażową

Aby brama garażowa działała bezawaryjnie przez długie lata, wymaga regularnych przeglądów oraz pielęgnacji. Wiele osób jednak zapomina o tych czynnościach oraz nieumiejętnie czyści bramę, co może doprowadzić do jej uszkodzenia. Jak prawidłowo zadbać o bramę garażową?

Pielęgnacja bramy garażowej

W przypadku mycia bramy należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Przed rozpoczęciem czyszczenia, warto sprawdzić czy używany przez nas preparat nie zaszkodzi pokryciu bramy. Jeżeli nasza brama wyposażona jest w automatykę, to musimy wiedzieć aby nie polewać jej wodą od wewnętrznej strony. Woda może uszkodzić elektryczne elementy, przez co konieczne będzie wezwanie serwisu. Do mycia bramy powinniśmy przeznaczyć delikatne detergenty oraz miękkie gąbki. Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu bramy, gdyż osadzony na niej brud przyspiesza proces ścierania się powierzchni. Jeżeli wykryjemy usterkę naszej bramy, to należy pamiętać aby nie podejmować naprawy na własną rękę, tylko skontaktować się z serwisem.

Jeżeli szukacie doświadczonego serwisu który zajmuje się bramami, to warto sprawdzić ofertę firmy Bramotechnika – naprawa bram.